Bílina pomůže postiženým dětem

  •  

Až dvě stě tisíc korun letos půjde z rozpočtu města Bílina na podporu zdravotně postižených dětí. Částku město vyčlení z peněz vybraných z provozování loterií a výherních hracích automatů.

„Dosud zdravotně postižené děti od města žádnou podporu nedostaly. Proto jsme se rozhodli vyčlenit částku dvě stě tisíc korun na podporu handicapovaných dětí a jejich potřeb. Po důkladné diskuzi napříč politickým spektrem i přímo s rodiči těchto dětí byla připravena a schválena Pravidla pro poskytování dotace pro zdravotně postižené nezletilé děti. Z příspěvku bude možné hradit například různé kompenzační pomůcky či rehabilitační pobyty,“ uvedla místostarostka Veronika Horová.

Z daní z loterií a výherních hracích automatů by měla Bílina získat zhruba 7,6 milionu korun. Z toho je 6,7 milionu určeno na program Přímé dotace sportovním klubům, 500 tisíc na rezervu podpory kultury a zájmové činnosti, 200 tisíc na příspěvky sportovním organizacím dle individuálních žádostí a 200 tisíc právě na podporu handicapovaných dětí. Příspěvek je jednorázový a jeho maximální výše je 10 tisíc korun pro jednoho žadatele na rok.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*