Běžte se do Krušnohorského divadla podívat na hru Kvartet

  •  

Divadlo Bez zábradlí přiveze 22. dubna do Teplic komedii Kvartet. Penzion pro vysloužilé operní umělce je poslední štací někdejších pěveckých virtuosů, Cissy Wilfa a Reggieho. Příchod jejich bývalé kolegyně, slavné sopranistky Jean, která byla krátký čas Reggieho manželkou, rozvíří jinak poklidnou hladinu jejich životů. Plán zazpívat na tradičním koncertu k výročí narození Verdiho kvartet z Rigoletta je ohrožen.

Přenesou se bývalí přátelé přes někdejší neshody a zášť? Podaří se jim sladit v zájmu hudby své odlišné povahy? Lze aspoň na chvíli zastavit čas a vzkřísit zašlou slávu? V křehké hře s velkou dávkou typicky britského humoru se dojemně, ale bez laciného sentimentu hovoří o lidech, kteří možná už mají produktivní věk za sebou, ale

neztrácejí touhu žít, vůli něco udělat a hlavně snít. Laskavá komedie současného britského dramatika a oscarového scenáristy Ronalda Harwooda o umění stárnout a nesmrtelnosti ducha. Podle divadelní hry natočil v roce 2012 Dustin Hoffman film. Maggie Smith byla za roli Jean nominována na Zlatý glóbus. Hraje se od 19:00 hodin a vstupné je od 200 do 300 korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*