Běžci vybrali peníze pro zdravotníky

  •  

Ani mrazivé počasí neodradilo v únoru více než 200 sportovců z celé České republiky, aby vysportovali pro Kliniku anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny (KAPIM) Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem celkem 34 000 Kč v rámci akce Virtual Charity Run.

Šek s výtěžkem z této akce předal ředitel sportovního seriálu Milada Tour Michal Neustupa primáři KAPIM Josefu Školovi.

„Uvědomujeme si, že poslední měsíce jsou pro zdravotníky i ostatní zaměstnance nemocnic velmi náročné a jsme moc rádi, že jsme společně s naším generálním partnerem mohli podpořit KAPIM jak finančně, tak pozvánkou na naše závody. Už jen tato společná iniciativa je dalším důkazem toho, že v Ústeckém kraji dokážeme všichni táhnout za jeden provaz,“ zmínil ředitel sportovního seriálu Milada Tour Michal Neustupa.

Účastníci Virtual Charity Run změřili síly napříč Českem na běžeckých trasách 5 a 10 km. Kdo neběžel, mohl přispět v rámci 5 km procházky nebo jen dobrovolným příspěvkem. Odměnou k dobrému pocitu z pomoci byly také krásné medaile, certifikáty s poděkováním nebo losované ceny. Druhý ročník virtuálního závodu navázal na loňskou dubnovou akci, kdy se organizátorům podařilo vybrat přes 180 000 Kč.

Další překvapení připravilo pro zdravotníky oblastní zastoupení společnosti Metrostav, které společně s organizátory sportovního seriálu Milada Tour věnovalo zdravotníkům a zaměstnancům nemocnic Krajské zdravotní 100 startovných zdarma právě na sportovní akce u jezera Milada.

„Za podporu v boji s covidem organizátorům Milada Tour děkujeme. Jsme rádi, že se běh, byť to nebyl skupinový závod, odehrál. Jsme přesvědčeni, že v této velmi náročné době je sport velmi dobrým způsobem, jak se se současnou situací vypořádat a jak se z toho po těch několika měsících nezbláznit,“ dodal primář KAPIM Josef Škola.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*