Betlémské světlo skauti převezmou na hranici, na Teplicku ho rozdají na Štědrý den

Foto: Petr Macek
  •  

Betlémské světlo, symbol naděje a přátelství, dorazí do Česka v sobotu 11. prosince. Jako loni bude slavnostní bohoslužba v Salzburgu pouze on-line, čeští skauti poté převezmou Betlémské světlo na hranici a v naší republice bude slavnostně uvítáno v neděli 18. prosince v Brně, v katedrále na Petrově.

Pak ho dobrovolní skautští kurýři rozvezou vlaky do všech koutů republiky. Na Teplicku se za desítky let již vytvořila velká skupina dobrovolníků okolo Betlémského světla a nejsou to jen skauti z obou teplických středisek či věřící z teplické římskokatolické farnosti, ale mnoho dalších lidí dobré vůle.

Ti všichni se snaží, aby se Betlémské světlo dostalo k co nejvíce lidem. Místa, na která si pro něj budete moci přijít v Teplicích a okolí, se tedy určitě i letos rozšíří. Pro Betlémské světlo je vhodné si s sebou vzít lucerničku, lampičku či hřbitovní svíci, se kterou bezpečně zvládnete světlo z Betléma donést až domů.

Kam pro Betlémské světlo?

Kostel Božského srdce Páně – 10:30 – 11:30

Kostel sv. Alžběty – 10:30 – 11:30

Kostel sv. Jana Křtitele – 10:00 – 12:00

Skautská klubovna v Jiráskově ulici – 9:00 – 12:00

Beuronská kaple – 10:00 –  12:00

Živý dům, Hlávkova 1203 v Trnovanech, zde bude možné nejen převzít si Betlémské světlo, ale i se seznámit s projektem vznikajícího komunitního centra s řadou potřebných služeb.

V Krupce bude již tradičně v dopoledních hodinách k dispozici na hřbitově, v Duchcově zase odpoledne na náměstí u Betléma. Betlémské světlo bude v dopoledních hodinách, vždy od 10:00 do 11:00 k dispozici také ve vesnických kostelích, které má na starosti teplická farnost, tedy ve Světci, Křemýži či Kostomlatech.

Betlémské světlo do Česka skauti přiváží již od roku 1989. Do tehdejšího Československa se dostalo díky exilovým skautům, kteří jej v prosinci 1989 donesli až pod sochu sv. Václava v Praze. Po pádu komunistického režimu byl v tu chvíli skauting u nás čerstvě znovu povolený a příjezd Betlémského světla byl jednou z prvních větších akcí, na nichž se skauti a skautky mohli svobodně sejít.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*