Během posledního swapu byla vyměněna víc než 1 tuna věcí

  •  

V neděli 22. října se uskutečnila úspěšná výměna přebytečných věcí na lokálním swapu, který se konal v teplické sokolovně. Během šesti hodin si účastníci odnesli více než 1 tunu věcí. Tato událost byla skvělou příležitostí pro 250 lidí z Teplic i okolí, aby se zbavili nepoužívaných věcí a získali něco nového, co potřebovali. „Každý swap jsme překvapeni větším a větším zájmem. Moc děkujeme Sokolu za možnost swap zde uspořádat, je to nádherný a velký prostor. Vždycky jsme snili o tom, aby swapy byly nejen o věcech, ale také o zážitku, estetice a společenství. To se nám tentokrát podle mě povedlo na jedničku,“ neskrývá své nadšení dlouholetá organizátorka swapů Michaela Klennerová.

Na tento poslední swap donesli lidé celkem 1,5 tuny věcí, dvě třetiny našly hned nového majitele, 150 kilogramů věcí bylo darováno charitativním organizacím, zbytek darů zůstal pro další swapové výměny. Výtěžek ze vstupného, šestnáct a půl tisíc korun, bude použit jako příspěvek na rekonstrukci chystaného akčního Re-use centra. To by se mělo otevřít právě v nevyužitých prostorách teplické sokolovny.

Velkou radost z úspěšné akce měla i patronka plánovaného re-use centra, umělkyně Hannah Saleh. „Velmi mě těší pozorovat nezastavitelný a velmi rychlý vývoj Swap Teplice. Zvlášť, když se jistě přesouvá na svou budoucí domácí půdu. Každá akce je o stupeň dál než ta předchozí. V sokolovně mu to velmi slušelo a účast jen potvrzuje, jak je taková akce, potažmo centrum, žádoucí a potřebné. Když čteme o second-hand obchodních centrech a dalších trendech v oblasti upcyklingu ve Skandinávii, je najednou velice jednoduché představit si, že něco podobného budeme mít brzy i v Teplicích,“ řekla Hannah Saleh.

Re-use neboli centrum nevyužitých věcí plánuje zřídit spolek Swap Teplice. K jeho otevření je třeba rekonstrukce prostoru, která se neobejde bez pomoci dobrovolníků i štědrých dárců. „Díky dnešnímu swapu jsme získali deset dalších dobrovolníků,“ dodává Michaela Klennerová s tím, že bez nich by to tož nešlo. „Všichni děláme swapy dobrovolně ve volném čase a já jsem neskutečně vděčná za každého z nich.“ Další swap party se chystá 10. prosince opět v sokolovně.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*