Arkadie v Janských Lázních

  •  

Začátek letošního září byl pro řadu zaměstnanců chráněných dílen Arkadie ve znamení relaxace a poznávání. Zúčastnili se totiž týdenního pobytu v Janských Lázních, v klidném městečku na úpatí Černé hory, v jediných lázních na české straně Krkonoš. Již pošesté je přijal zdejší penzion Sola fide, aby si tu aktivně odpočinuli před maratonem, který je čeká v předvánočním období, protože konec roku je pro chráněné dílny obdobím žní.

Vedle rehabilitačních procedur, které velmi kvalitně zajišťovali pracovníci rehabilitace Obchodní akademie Janské Lázně (jedné z mála středních škol, poskytujících vzdělání mladým lidem s těžkým zdravotním postižením), byl program bohatě naplněn řadou pohybových či poznávacích aktivit. Některé byly tradiční a osvědčené, jiné měly při letošním pobytu premiéru. Hned první den pobytu navštívili kozí farmu a odpoledne trutnovský jarmark s bohatým kulturním programem. Užili si koncertu skupin Mirai a Beatles Revival i vystoupení Davida Kollera.

V dalších dnech už se kulturní a sportovní program dělil o čas s dopoledními rehabilitačními procedurami. „Dvakrát jsme navštívili nedaleké Polsko, ať už při tradičním nakupovacím výletu nebo při poznávacím zájezdu do Kowar, kde na jednom místě našli řadu miniatur hradů a zámků,“ říká vedoucí pobytu Mirka Horová, jinak vedoucí ekonomického úseku Arkadie. „Stihli jsme i Hospital Kuks s úžasnými sochami Matyáše Brauna a po prohlídce jsme ještě absolvovali procházku lesní cestou k Braunovu Betlému, vytesanému do skály.“ Do programu se vešel ještě tradiční turnaj v bowlingu a chybět nemohl ani oblíbený večírek s hudbou a tancem. Při něm si skupina účastníků připravila pro ostatní překvapení – vtipné taneční vystoupení moderované vedoucí jedné z chráněných dílen, Jitkou Vojtíškovou.

Josef Hon, Arkadie Teplice


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*