Arkadie se těší na nové prvňáčky

  •  

Stejně jako na všech základních školách proběhl i v ZŠ a PŠ Arkadie zápis do 1. ročníku. Protože je tato soukromá škola specifická, měl i zápis jistá specifika. K zápisu přišlo 7 dětí, které prošly vyšetřením ve školském poradenském zařízení a podle odborného posudku budou při svém vzdělávání potřebovat větší míru podpory, než jakou by jim mohla poskytnout běžná základní škola. Na budoucí prvňáčky čekala nevelká vila v zahradě, od běžné školy dost odlišná. Nejen malé třídy či schodišťová plošina procházející celou budovou a zajišťující tak její dokonalou bezbariérovost, ale také balónková koupel, to bylo pro děti všechno nové a zajímavé.

Po úvodním seznámení si jejich budoucí učitelé společně s dětmi i rodiči prohlédli školu a popovídali si. Děti si vyzkoušely pestrou škálu činností jako například kreslení, stavění, skládání, poznávání, třídění, ale i práci s interaktivní tabulí. „Pevně věříme, že se nám podařilo děti i rodiče zbavit počáteční trémy a obav z nové životní etapy, která je čeká. Všichni už se těšíme na září, kdy noví prvňáčci nastoupí svou cestu pod křídly Arkadie,“ říká Zuzana Ječná, hospodářka školy.

Přestože mají děti s různými formami postižení možnost být vzdělávány v rámci inkluze v běžných školách, zůstávají děti, které potřebují při vzdělávání takovou míru podpory, kterou jim může poskytnout jen speciální škola. A takovou je škola Arkadie jak technickým, tak personálním vybavením.

Karel Klášterka, Arkadie


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*