Arkadie rozšiřuje nabídku svých sociálních služeb

Foto: Arkadie
  •  

Počínaje lednem 2024 rozšiřuje Arkadie nabídku odlehčovacích služeb pro své klienty a jejich rodiče. Nově se tak k již fungující terénní odlehčovací službě, kdy zaměstnanci Arkadie dojíždějí přímo do rodin, kde nabízejí individuální péči zahrnující například pomoc při sebeobsluze, osobní hygieně, stravování, volnočasové aktivity a další činnosti, přidává i možnost pobytové formy.

Pobytová odlehčovací služba tak nově umožní rodinám s postiženými dětmi, aby jejich syn nebo dcera strávil(a) v Arkadii celý víkend, popřípadě i celý týden. Během pobytu je všem klientům, v této fázi vždy maximálně třem najednou, zajištěn nejen odborný dohled, ubytování a stravování, ale i celá škála podpůrných aktivit. To umožní jejich rodinám nalézt čas a energii na vše, co musely dlouho odkládat, nebo si prostě jen po dlouhé době pořádně odpočinout.

„To, že podobná služba na Teplicku opravdu chyběla, svědčí fakt, že všechny termíny na tento rok jsou již zcela rozebrány,“ říká Karel Klášterka z Arkadie a dodává, že všichni věří, že se společně s Ústeckým krajem a Statutárním městem Teplice, kteří odlehčovací službu spolufinancují, podaří tuto pomoc nejen udržet, ale v budoucnu i postupně navyšovat a dále zlepšovat kvalitu života nejen klientů, ale i jejich rodin.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*