Arkadie poprvé v Jeseníkách

Zdroj: Arkadie
  •  

Každoročně zahajuje sezonu výjezdů a táborů Arkadie jarní sportovně rehabilitační a kulturní pobyt pro celou škálu klientů, od žáků školy až po zaměstnance chráněných dílen. Po Šumavě a Beskydech přišly letos na řadu Jeseníky. Čtyřicet dva účastníků strávilo prosluněný týden v blízkém i vzdálenějším okolí Karlova pod Pradědem.  Velmi příjemné ubytování poskytl hotel Kamzík.

„Pobyt byl převážně zaměřen na turistiku,“ říká vedoucí výjezdu Mirka Horová, jinak vedoucí ekonomického oddělení Arkadie, „snažili jsme se připravit každému program podle jeho reálných možností. Vedle výletů v oblasti Jeseníků, jako je Praděd a Karlova Studánka, jsme se podívali i do vzdálenějších polských Glucholaz a Nysy.“ V programu nechyběl tradiční turnaj v bowlingu ani oblíbená taneční zábava v kostýmech. Rehabilitační funkci plnil bazén a vířivka, které byly účastníkům denně k dispozici.

Společné pobyty žáků, klientů a zaměstnanců Arkadie jsou významné pro vzájemné poznání. Žáci školy chodí v rámci praxe do chráněných dílen, po absolvování školní docházky tam mnozí směřují profesně, jiní naleznou sociální službu ve stacionáři. Všem je vzájemné poznání prospěšné. Pořádání těchto akcí je velmi náročné, proto si velmi vážíme pomoci sponzorů, kteří se na jejím finančním zajištění podíleli, jmenovitě jde o firmy BZ Cranes  s.r.o. a ISOline EU s.r.o. Poděkování patří i dopravci Autobusová doprava Jaroslav Sláma a řidiči Martinu Holanovi, který byl po celý týden účastníkům k dispozici.

Josef Hon


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*