O referendu kvůli hazardu se na zastupitelstvu vůbec nejednalo

  •  

Bod o sjednání referenda, které má schválit vyhlášku o částečném zákazu hazardu ve městě, neprošel hlasováním. Zastupitelstvo o něm na svém zasedání, 28. srpna, tak vůbec nejednalo. Týká se výherních a hracích automatů a videoterminálů. Pokud samotná vyhláška projde hlasováním, platná bude od 31. prosince 2016. Podle primátora Teplic Jaroslava Kubery, by o referendu mělo nyní rozhodnout až nově zvolené zastupitelstvo, v prosinci.

Jakub Mráček, který  je navrhovatelem referenda, to považuje za podraz. „Lidé si na to brali dovolenou a pak to dopadne takto. Pan tajemník nám odmítl uznat podpisy, které jsme pod referendem měli. Dali jsme to tedy k soudu. Kde to aktuálně leží a soud by měl řádově do čtrnácti dnů rozhodnout, jestli podpisy platné jsou. Pokud uzná, že skutečně platné jsou, musí zastupitelstvo referendum vyhlásit. Už to ale nebude společně s komunálními volbami,“ popisuje Jakub Mráček.

Podle Kubery by měl Mráček vážit slova. „Dva roky staré podpisy podle mého neprojdou, ale výsledek soudu nikdo předem neví. Pan Mráček myslím tuší, že to dopadne špatně, se slovy, jako podvod bych zacházel opatrně,“ popisuje primátor a podotýká, že v této době mu přijde zbytečné, jen tak vyhazovat 1 500 000 za referendum, schválení vyhlášky je jednodušší a levnější cesta. „Pan Mráček nemá co svolávat žádné zastupitelstvo, skupina, která ho svolala pak nemá ani právo si vynucovat program zastupitelstva,“ dodává Kubera.

Vyhláška možná zakáže herny, casina ale nezmizí

 

 

 

 

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*