AGC zvýšil výrobu autoskel o čtvrtinu

  •  

Jeden z největších závodů na výrobu autoskel v Evropě, chudeřická AGC Automotive, pocítil v první polovině roku oživení automobilového průmyslu. Firma za prvních šest měsíců roku vyrobila přes 15 milionů kusů autoskel, což je o 24 procent více než za stejné období loňského roku. Mezi nejdůležitější nové projekty letošního roku patřil zahájení výroby autoskel pro nové modely kolínské TPCA a dodávky pro bavorský koncern BMW.

 „Pozitivně jsme pocítili výrazné oživení v automobilovém průmyslu, díky čemuž jsme oproti loňsku navýšili výrobu o čtvrtinu na více než 15 milionů kusů autoskel. Podařilo se nám také získat zakázky v nových velkých projektech, jako jsou nové modely automobilek Toyota, Peugeot a Citroën, které na konci května začal vyrábět kolínský závod TPCA,“ uvedl generální ředitel AGC Automotive Czech Jiří Markuci. Díky tomu také mohla firma přijmout dalších 70 zaměstnanců, celkově jich má již téměř 2300.

Chudeřická továrna patřící do skupiny AGC, která je jedním z největších světových výrobců skel, v prvním pololetí začala dodávat nová skla pro koncern VW. „Jde o první coatingem vyhřívané čelní sklo vyrobené u nás v Chudeřicích,“ doplnil Jiří Markuci.

 AGC Automotive v první polovině roku také mohutně investovala, více než 200 milionů korun. Investice směřovaly do nové výrobní haly s technologiemi, do nového typu střešních skel pro Mercedes a do takzvaných AVO operací, kdy se autoskla osazují plastovými rámečky, kovovými okrasnými lištami, komponenty usnadňujícími montáž skel do vozů a podobně.

Ve druhém pololetí očekává Jiří Markuci podobný růst jako v prvních šesti měsících roku. „Na druhé pololetí připravujeme zahájení výroby autoskel pro nové modely vozů Škoda, Mercedes, Audi nebo Ford,“ doplnil.

AGC Automotive Czech v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC, která je největším světovým výrobcem plochého skla. Do tří let se chce dvojka na trhu stát největším výrobcem autoskel v Evropě.

Skupina AGC, která se v minulosti profilovala především jako dodavatel stavebního skla, dodává automobilová skla pro všechny největší světové automobilky, jako jsou jednotlivé značky koncernů Volkswagen, Mercedes, BMW, Škoda, GM, FORD, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další.

Libor Sehnal


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*