AGC v Chudeřicích zahájil výrobu v nové hale za 135 milionů korun

  •  

Společnost AGC Automotive, která je součástí skupiny AGC, zahájila ve svém areálu v Chudeřicích na Teplicku výrobu autoskel v nově postavené výrobní hale. Investice za zhruba 135 milionů korun umožní firmě pokrýt rostoucí poptávku automobilek po autosklech. Výstavba haly v jednom z největších závodů na výrobu autoskel v Evropě trvala zhruba půl roku. Firma díky tomu vytvořila 15 nových pracovních míst.

„Výstavbou nové výrobní haly se nám podařilo velmi rychle reagovat na dlouhodobě rostoucí poptávku světových automobilek po našich autosklech. Díky nové výrobní hale budeme moci i nadále zlepšovat naši pozici důležitého evropského výrobce autoskel. Chtěl bych poděkovat kolegům i dodavatelům za hladký průběh výstavby,“ řekl generální ředitel AGC Automotive Jiří Markuci.

Nová hala, která zaujímá plochu 2000 metrů čtverečních, je součástí procesu výroby kalených skel a slouží pro přípravu výroby autoskel. „První skla jsme na nově instalovaných výrobních linkách vyrobili na konci dubna. Plánujeme zde například výrobu autoskel pro nové modely vozů značky Mercedes,“ doplnil Jiří Markuci.

AGC Automotive v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a zaměstnává 2200 lidí. AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. Skupina, které nyní patří druhé místo v Evropě, se chce podle vyjádření evropského vedení stát do tří let největším výrobcem autoskel v Evropě.

Skupina AGC, která se v minulosti profilovala především jako dodavatel stavebního skla, dodává automobilová skla pro všechny největší světové automobilky, jako jsou jednotlivé značky koncernů Volkswagen, Mercedes, BMW, Škoda, GM, FORD, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další.

Libor Sehnal


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*