AGC se v Chudeřicích podílí na výrobě prémiového BMW Gran Coupé

  •  

Mercedesy, Porsche nebo BMW – na výrobě těchto prémiových značek vozů se již roky podílí AGC Automotive Czech v Chudeřicích u Bíliny. Posledním z prémiových modelů těchto značek je BMW Gran Coupé řady 2. V Chudeřicích na Teplicku pro tento kompaktní sporťák vyrábějí všechna boční skla. Ročně jich v AGC Automotive Czech pro závod v německém Lipsku, kde se auta kompletně montují, vyrobí téměř půl milionu kusů.

„Výroba pro prémiové modely světových automobilek je pro náš závod v Chudeřicích vždy výzva. Doposud jsme si s těmito výzvami byli schopni vždy poradit. BMW je pro nás důležitý partner, se kterým dlouhodobě spolupracujeme. Věřím, že novému modelu se podaří navázat na úspěchy těch předchozích, i díky nám v Chudeřicích,“Luděk Steklý, generální ředitel AGC Automotive Czech.

BMW Gran Coupé řady 2 je příkladem nové generace kompaktních modelů, které patří do skupiny elegantních i sportovních vozů. Díky luxusním prvkům ve výbavě je tento model začleněn do prémiové skupiny značky BMW. Automobilka u tohoto modelu přichází s novými výraznými rysy v karosérii, sportovní zádí a kvalitními materiály. Mezi výrazné luxusní prvky patří například panoramatická střecha nebo plně digitální kokpit se středovým deseti palcovým displejem.

V AGC Automotive Czech v Chudeřicích nejde o první model BMW, na kterém se firma podílí. Skla z Chudeřic například „nosí“ první elektrický model této automobilky BMW 3i.

Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. AGC Automotive Czech dodává automobilová skla pro všechny největší světové automobilky, vedle Mercedesu jsou to jednotlivé značky koncernů Volkswagen, BMW, Škoda, GM, FORD, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*