AGC podporuje zdraví zaměstnanců, firma získala titul – již počtvrté

Předseda představenstva AGC Flat Glass Czech Pavel Šedlbauer. Foto: Luboš Hostek
  •  

Teplická společnost AGC Flat Glass Czech již počtvrté obhájila titul Podnik podporující zdraví. Soutěž oceňuje firmy, které příkladně pečují a podporují zdraví svých zaměstnanců. Výsledky desátého ročníku soutěže, kterou organizuje Státní zdravotní ústav s podporou ministerstva zdravotnictví, vyhlásili organizátoři v úterý v Praze.

„Jsme si vědomi, že zdraví našich zaměstnanců je jednou z nejdůležitějších hodnot, o kterou je třeba dlouhodobě pečovat. Také proto v našem programu péče o zaměstnance zaujímá velmi důležité místo. Tuto oblast budeme i do budoucna dál rozvíjet,“ uvedl Libor Sehnal, manažer lidských zdrojů AGC Flat Glass Czech.

AGC Flat Glass Czech poskytuje zaměstnancům mnohé nadstandardní zdravotní služby. Jde například o speciálně nastavené preventivní lékařské prohlídky pro zaměstnance pracující v rizicích tepelné či jiné zátěže. „Ty probíhají v nadstandartním rozsahu v nestátním lékařském zařízení Klinika CLT. Dále jde o lázeňskou péči, lékařské screeningy v případě zdravotních problémů a další aktivity. V naprosté většině případů jsou plně hrazeny společností, protože jsou zajišťovány špičkovými odborníky Kliniky Císařské lázně Teplice,“ doplnil Libor Sehnal.

Nejvyšší ocenění, titul Podnik podporující zdraví 3. stupně získala na další tři roky společnost AGC Flat Glass Czech s několika dalšími významnými firmami půbsobícími v České republice, jako například ExxonMobil, Siemens, Pražská energetika nebo Linet. Teplická sklárna tituly získala již v letech 2005, 2008 a 2011. Kritériem pro hodnocení firem je metodika Quality Criteria of Workplace Health Promotion Evropské sítě pro podporu zdraví na pracovišti.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*