Ústí představí novou hru i v Teplicích


S první premiérou letošní sezony zavítá Činoherák Ústí i do Krušnohorského divadla. Představení se uskuteční 20. října v 19:00 hodin. Vstupné je 200 korun. Kráska z Leenane je první divadelní komedií Martina McDonagha z roku 1996, která slavila celosvětový úspěch a dodnes je považována za jeho nejlepší text.

Získala nominaci na prestižní Cenu Lawrence Oliviera za nejlepší hru v Londýně v roce svého vzniku, o dva roky později obdržela dokonce šest nominací na divadelní Tony Awards ve Spojených státech amerických.

Hra je směsicí komedie, melodramatu, hororu a syrové tragédie. Příběh se odehrává v krásném zapadlém místě, odkud chce každý odejít, pokud má tu možnost. Maureen žije v domě se svou matkou, o kterou pečuje, kterou vlastně nenávidí, ale bez níž nemůže žít. Jednoho dne se do jejího života připlete muž, kterého zná celý život, ale vůbec ho nezná.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*