Zoologické zahrady mají jednu vstupenku

  •  

Do všech tří zoologických zahrad v Ústeckém kraji – v Ústí nad Labem, Děčíně a Chomutově mohou návštěvníci přijít na jednu společnou zvýhodněnou vstupenku. Kdo se do akce zapojí, může navíc vyhrát vyhlídkový let.

„Myšlenkou kampaně je poskytnout obyvatelům Ústeckého kraje tip na výlet, neboť všechny tři zoo jsou dobře dostupné, co se týče vzdálenosti, a zároveň jim nabídnout nějakou výhodu při nákupu společné vstupenky,“ vysvětlila tisková mluvčí ústecké zoo Věra Vrabcová.

„Tím, že každá zoo má jiný charakter, chová jiná zvířata a má jinou nabídku aktivit, bude návštěva specifická a jedinečná. Nákupem společné vstupenky, což je zároveň pohlednice, získá majitel dárek v podobě magnetky. Její motiv (zvíře) je v každé zoo jiný, ale grafické provedení je stejné, takže vlastně půjde o originální sérii. Kromě toho při návštěvě každé zoo získá na vstupenku razítko, a pokud se mu podaří navštívit všechny tři zahrady do 31. října 2016, bude zařazen do slosování o ceny. Hlavní výhrou bude vyhlídkový let z letiště v Roudnici nad Labem,“ dodala Vrabcová.

Společná vstupenka o desítky korun levnější než běžné vstupné. Pro dospělého činí 260 korun a pro děti studenty, a seniory 140 korun. Nabídka je omezená a v oběhu je jen 1000 kusů, které si návštěvníci nemohou zakoupit jinde než v pokladnách příslušných zoologických zahrad,“

Zoologická zahrada Ústí nad Labem vznikla ze soukromé ptačí rezervace, kterou v roce 1908 založil ústecký obchodník a vášnivý ornitolog Dr. Heinrich Lumpe. Je umístěna v přírodním areálu na úpatí Mariánské skály na ploše 26 ha. Najdete zde unikátní kolekci zvířat z celého světa ve více než 200 druzích. Je vhodná jako cíl návštěvy zejména pro rodiny s dětmi, nabízí aktivní odpočinek, relaxaci i poučení.

Zoologická zahrada Děčín patří co do velikosti k menším českým zoologickým zahradám, hospodaří na zhruba 6 hektarech plochy v příjemném prostředí lesoparku na Pastýřské stěně. Zaměřuje se na chov ohrožených a méně známých druhů zvířat. Na jednom místě tu máte možnost poznat téměř 400 zvířat ve 150 druzích. Největší chloubou jsou medvědi grizzly, jejichž chovu se Zoo Děčín věnuje jako jediná česká zoologická zahrada, a to již od roku 1983. Od roku 2006 patří k zoologické zahradě také oddělená expozice v centru města Děčína s názvem Expozice Rajské ostrovy.

Zoopark Chomutov je největší českou zoologickou zahradou. V prostorných přírodních výbězích a expozicích chová více než 160 druhů zvířat Eurasie. Jedinečný zážitek z blízkého setkání se zvířaty nabízí unikátní areál Eurosafari. Projížďku Safari expresem do bezprostřední blízkosti zubrů, koní Převalského, muflonů či jelenů je možné absolvovat i ve večerních hodinách. Když se malí návštěvníci vyřádí na atrakcích, v lanovém centru a na Dětské Zoo, mohou si odpočinout na statku domácích zvířat nebo při projížďce Lokálkou Amálkou.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*