Zoo v Ústí hlásí první novoroční přírůstky

Foto: Ingrid Veselá-Volfová
  •  

Areál ústecké zoologické zahrady je stále kvůli koronavirovým opatřením uzavřen, ale za branami chod zoo neustává. Jak říká mluvčí zoo Matěj Kynšt prioritou zůstává péče o zvířata a odměnou jsou narozená mláďata.

„Prvním novoročním přírůstkem se stal 2. ledna malý beránek u ovcí kamerunských, o tři dny později ho následovala samička a následující den se k nim přidaly dvě samičky. Díky dalším dvěma jehňatům z konce minulého roku obývá expozici Venkovských dvorek celkem šest malých oveček,“ informuje tiskový mluvčí.

Ústecké zoo se podařilo mnoho zajímavých a významných odchovů i v uplynulém roce. „Velkou radost nám udělala dvojčata nosálů bělohubých, která jsou již druhým úspěšných odchovem u tohoto druhu, jehož počátky se v naší zoo datují do roku 2016. Po více než pěti letech jsme přivítali mládě pandy červené. Jeho rodiče jsou nově sestavený pár, ve kterém panuje harmonie, a již po pěti společných měsících zplodili prvního společného potomka. V neposlední řadě připomeňme osly somálské, kteří v září loňského roku přivedli na svět dva hřebečky. Osli somálští jsou v současnosti jedni z nejohroženějších velkých savců planety,“ shrnuje Matěj Kynšt.

„Doufáme, že brány zoologické zahrady se pro veřejnost brzy otevřou a my budeme moci návštěvníky opět přivítat. Věříme, že i letošní rok přinese své plody v podobě mnoha zajímavých odchovů a společných zážitků s našimi němými přáteli,“ dodává Kynšt.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*