Zaměstnanci AGC vybrali 1,7 milionu korun pro uprchlíky

  •  

Sbírka zaměstnanců evropského sklářského koncernu AGC na podporu lidem, kteří prchají z válkou zmítané Ukrajiny, vynesla celkem 68 888 eur, což je v přepočtu asi 1,7 milionu korun.

„Všichni sledujeme s velkým znepokojením hrůzy, které se odehrávají na Ukrajině. Skupina AGC tam, ale i v dalších státech zaměstnává řadu kolegyň a kolegů právě z Ukrajiny. Oni sami i jejich rodiny teď čelí velmi těžké situaci,“ říká personální ředitel AGC Flat Glass Czech Libor Sehnal. Firma se proto rozhodla, že je musí podpořit. „Jsme s nimi v kontaktu a nabízíme jim jako firma pomoc. Jednou z forem této pomoci je i finanční sbírka,“ dodal ředitel.

Sbírka se uskutečnila ve všech evropských závodech sklářské skupiny. Celkem se podařilo nashromáždit 34,4 tisíce eur. „Tuto částku společnost AGC Glass Europe zdvojnásobila a celkově se tedy vybralo 68 888 eur. Z toho 20 tisíc putovalo přímo na pomoc kolegům, kteří pracují na Ukrajině,“ uvedl Libor Sehnal. V České republice sklárna AGC podpořila celkem 40 válečných utečenců, kteří žijí v rodinách zaměstnanců ze závodů Řetenice, Automotive Czech, Servisní středisko Teplice, Kryry Processing a Brno. „Jsem hrdý na zaměstnance naší sklárny, kteří k utrpení lidí zasažených válkou nejsou lhostejní. Velmi jim děkuji,“ uzavřel personální ředitel.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*