Za vraždu dvou žen poslal soud 31letého muže na 18 let do vězení

  •  

1938 – to byl ročník narození dvou seniorek, které podle rozsudku ústeckého soudu zavraždil jedenatřicetiletý muž z Teplicka. Soud ho dnes  poslal na 18 let do vězení.

31letý muž byl nejprve zhruba před měsícem v listopadu obviněn z vraždy ženy, kterou podle vyšetřovatelů spáchal 11. dubna v Teplicích.

Policisté si ale porovnáním genetických stop, které našli na místě činu, muže spojili s do té doby nevyjasněnou vraždou, která se stala před čtyřmi lety na severní Moravě v Novém Jičíně. Muž se pak při výslechu k oběma vraždám přiznal.

V obou případech odsouzený muž uvedl, že motivací bylo získat peníze. Před čtyřmi lety si podle svých slov náhodně vybral rodinný dům, na který zazvonil. V druhém případě šlo o babičku jeho blízkého kamaráda, u které už s ním dříve byl a znal jí. V žádném z případů si ale nakonec žádné peníze ani nic dalšího z domovů žen neodnesl.

Z psychiatrických a sexuologických posudků soudních znalců vyšlo najevo, že muž má sexuální deviaci – odchylku, která ho vedla k oběma činům. Odsouzený muž u soudu vypověděl, že o tom nevěděl.

Muži hrozil až výjimečný trest, nakonec ho ale soud poslal do vězení na osmnáct let. Trestní senát zohlednil, že dosud nebyl trestaný, a také to, že projevil lítost nad svými činy. Zároveň mu ale trestní senát nařídil také ústavní sexuologickou léčbu, která je i podle státního zástupce Vladimíra Jana nezbytná.

Státní zástupce bude odvolání ještě zvažovat, i odsouzený muž se dohodl se svým obhájcem, že využije ze zákona danou 8denní lhůtu a rozmyslí se, jestli se proti rozsudku odvolá.

Lucie Valášková/ČRo Sever


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*