Vysokoškoláci se po dlouhých měsících vrací do škol

Foto: UJEP
  •  

Vysoké školy se poprvé kvůli pandemii uzavřely loni 11. března, od té doby se většina studentů do poslucháren nevrátila. Nadcházející zimní semestr startuje a podle informací od tiskové mluvčí Univerzity Jana Evangelisty Purkyně (UJEP) Jany Kasaničové se počítá s prezenční výukou. A to za stejných podmínek, jako dodržují ostatní žáci a studenti. „Mít ochranu nosu a úst ve společných prostorách školy,“ říká mluvčí UJEPU Jana Kasaničová.

O-N-T na kolejích

Jiné podmínky platí pro studenty ubytované na kolejích. Ti se musí prokázat očkováním proti koronaviru, potvrzením o prodělané nemoci v posledních šesti měsících nebo negativním testem, který musí pravidelně opakovat.

„Pokud bude některý z ubytovaných studentů v průběhu ubytování pozitivní na covid-19, bude stejně jako v předchozích případech postupováno v souladu s ústeckou hygienickou stanicí,“ vysvětluje Kasaničová s tím, že na kolejích je již od loňského roku po dohodě s hygienou vyčleněno jedno podlaží s izolačními pokoji, které je využíváno k izolaci pozitivně testovaných studentů.

„Tyto izolační pokoje jsou preferenčně určeny pro zahraniční studenty, tuzemští studenti by měli nařízenou izolaci absolvovat doma,“ uzavírá mluvčí UJEPU.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*