Výběrové řízení, na stavbu zimního stadionu, chce město vyhlásit do konce roku

  •  

Tepličtí zastupitelé projednali 1. srpna, na pracovní poradě, novou dokumentaci pro zimní stadion, který má vyrůst vedle Sportovní haly na Stínadlech. Na původním místě,  kvůli nevyřešenému vlastnictví, stát nebude.Dokumentaci vyhotovil ateliér Mise. „Jedná se o první rámcový materiál, který popisuje, co by mohlo být záměrem města ve smyslu nového stadionu,“ podotýká náměstek teplického primátora Hynek Hanza.

Město nyní sestavuje podklady pro otevřené výběrové řízení, to by zastupitelé rádi vyhlásili do konce letošního roku. Následovat bude tvorba projektu vítězem a jeho předání městu, to je podle Hanzy otázka až 8 měsíců.

Nové zastupitelstvo pak musí odsouhlasit dodavatele a vyčlenit na vybudování stadionu finanční prostředky. V rámci projektu se zvažuje i stavba sportovní ubytovny. „Chtěli bychom tak nabídnout možnost soustředění hokejových týmů a rádi bychom doplnili služby hotelu v rámci různých sportovních akcí či soustředění přesahujících velikost současné sportovní haly,“ popisuje Hanza. „Opravdu mě zajímá jak dlouho bude všechno trvat, ale doufám, že už se ledy pohnou,“ říká Tepličan Radek Schuster.

Ruina původního zimního stadionu zatím nezmizí.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*