VIDEO, FOTO: Víte, jak se měří tloušťka ledu? Podívejte se!

  •  

Policisté Poříčního oddělení, v Ústí nad Labem, provádějí v zimních měsících   monitoring oblíbených míst na zamrzlých jezerech, rybnících i řekách, kde se shromažďuje větší množství lidí kvůli bruslení, hokeji a dalším zimním aktivitám. Měření proběhlo, 5. února, i ve Varvažově.

Měření tloušťky ledu se provádí sondáží ve vzdálenosti 1metr, 5 metrů a 20 metrů od břehu na vybraných lokalitách vytipovaných vodních ploch.

Výsledky měření jsou k dispozici zde na stránkách Policie ČR pro jednotlivé lokality po okresech a jsou také zasílány příslušným obecním úřadům obcí poblíž sledované vodní plochy v podobě vhodné k vyvěšení poblíž sledované plochy pro informování návštěvníků a zajištění jejich větší bezpečnosti .

Hlídka má za úkol kontroly pořádku, dodržování ustanovení Rybářského řádu a kontroly na úseku životního prostředí – zejména dodržování zákazů vjezdu a vytváření nepovolených skládek odpadu. S ohledem na zajištění  bezpečnosti osob provozujících aktivity na zamrzlých vodních plochách hlídka sleduje stav a vlastnosti ledu.

Měření ledu ve Varvažově Měření ledu ve Varvažově (1) Měření ledu ve Varvažově (2) Měření ledu ve Varvažově (3) Měření ledu ve Varvažově (4) Měření ledu ve Varvažově (5) Měření ledu ve Varvažově (6) Měření ledu ve Varvažově (7) Měření ledu ve Varvažově (8) Měření ledu ve Varvažově (9) Měření ledu ve Varvažově (10)


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*