Vánoce 2023 s Krušnohorským pěveckým sborem

  •  

Začíná adventní čas, který je vždy spojen s různými hudebními vystoupeními. Členové Krušnohorského pěveckého sboru se na vánoční koncerty vždy těší a chtějí zpříjemnit adventní čas i vám. Rádi bychom vás pozvali na naše koncerty, které budou v Teplicích, ale i jinde.

Naše první vystoupení bude již 3. prosince v Praze. Spolu se Smíšeným sborem Josefa Vycpálka a Adventním komorním orchestrem pod vedením pana Petra Bendy. Na programu jsou samozřejmě koledy a Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby.

Jako sólisté vystoupí Eva Charvátová Bendová (soprán), Michaela Zajmi (mezzosoprán), Miloslav Pelikán / Petr Horák (tenor), Jan Janda / Michael Kubečka (bas). Pokud budete mít cestu do Prahy, můžete si nás přijít poslechnout do kostela U Salvátora v Salvátorské ulici v Praze 1 od 14:00 hodin nebo do kaple Bét-el ve Vilové ulici v Praze Strašnicích od 18:00 hodin.

Další koncerty budou již v Teplicích. Na Teplických Vánocích zazpíváme 16. prosince v 18:00 hodin. Můžete si přijít s námi zazpívat známé i méně známé koledy a oblíbené vánoční písně. Nesmí chybět ani provedení České mše vánoční se studenty teplické konzervatoře 17. prosince v kostele sv. Jana Křtitele na Zámeckém náměstí od 19:00 hodin, s Českou filharmonií 21. prosince rovněž od 19:00 hodin, ale letos v Krušnohorském divadle v Teplicích spolu s dalšími pěveckými sbory.

Poslední Českou mši vánoční si zazpíváme ve Veltrusech 22. prosince v kostele Narození sv. Jana Křtitele od půl sedmé večer. Adventní komorní orchestr, Krušnohorský pěvecký sbor a Smíšený sbor Josefa Vycpálka povede Petr Benda. Jako sólisté vystoupí Eva Charvátová Bendová (soprán), Markéta Dvořáková (alt), Petr Horák (tenor) a Jan Ericsson (bas).

Koledy si zazpíváme ale ještě jednou 10. ledna v Podkrušnohorských domovech sociálních služeb v Dubí. Doufáme, že si s námi všichni zazpívají stejně jako v loňském roce. Pak už začne náročná příprava na naše jarní koncerty, na kterých vás také rádi uvidíme.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*