V Teplicích zůstává odpad zdarma

  •  

Ani korunu za svoz komunálního odpadu nezaplatí ani v příštím roce občané lázeňského města. Veškeré náklady za ně totiž hradí město. Podle jeho mluvčí Adiny Sedlákové zůstávají Teplice jedním z mála měst, které ponechává tuto službu bezplatnou. „Zajištění odpadového hospodářství města je nákladný proces. Za letošní rok investuje město Teplice přibližně 70 milionů korun a náklady se rok od roku navyšují. Tato částka zahrnuje komplexní systém služeb spojených se svozem odpadu, zajištěním jeho odstranění nebo využití, a to včetně pronájmu nádob jak na směsný, tak na tříděný odpad nebo také provoz sběrného dvora,“ vysvětluje mluvčí města.

Lázeňské Teplice, kde poplatky za svoz zrušila radnice v roce 1998, se snaží motivovat lidi ke třídění. „K dispozici jsou separační nádoby na papír, plasty, sklo, a to v zhruba 220 stanovištích na veřejných prostranstvích. K rodinným a činžovním domům jsou od roku 2010 přidělovány takzvané DUO nádoby na sběr papíru a plastu. Od roku 2005 jsou přidělovány také BIO nádoby. Od roku 2021 je zaváděn svoz kuchyňského odpadu i v sídlištní zástavbě, do čeho je aktuálně zapojeno téměř 2000 domácností,“ popisuje Sedláková. K dispozici jsou i červené kontejnery na baterie a elektroodpad menších rozměrů. Zelené kontejnery, s logem klokánka, na textil. Šedé popelnice na kovový odpad. Stanovišť s těmito nádobami je po městě zhruba 25, jak na elektro, tak i na textil a kovy.

„Kovy, například plechovky, konzervy, hliníková víčka od jogurtů a jiné kovové předměty menších rozměrů lze v Teplicích od roku 2021 třídit do žlutých nádob – společně s plasty,“ uzavírá mluvčí Teplic.


  •  

1 komentář u V Teplicích zůstává odpad zdarma

  1. Tam, kde bydlím, jsou barevný kontejnery vzdálený pouhých 10 m šikmo přes ulici od černých kontejnerů. A i přesto jsou lidi schopný do černýho hodit kartonovou krabici plnou nestlačenejch PET flašek. A děje se tak každej tejden několikrát. Je to lenost, nadutost, ignorace nebo totální demence? Postavit tam nějakýho drába s bejsbolkou, kterej by ty dementy korigoval slovně s významným plácáním bejsbolky do prázdný dlaně druhý ruky…

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*