V Teplicích se podnikání daří

  •  

Podnikatelské prostředí je v rámci Ústeckého kraje celkově nejvýhodnější v Teplicích. Vyplývá to ze srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který z hlediska dat připravuje analytická agentura Datank. Na druhé příčce se umístilo Ústí nad Labem, bronz bere Roudnice nad Labem.

„Přístup města shrnuje naše dlouhodobě dodržované heslo, a to je nepodnikat a nepřekážet. To znamená, že podnikatelské prostředí ideálně vytvoříte tím, že nebudete podnikatelům házet klacky pod nohy a nebudete jim zbytečně konkurovat na bázi nejrůznějších městských společností, když to podnikatelé zvládnou sami daleko lépe a levněji,“ říká primátor Teplic Hynek Hanza.

Podle primátora Hanzy je nejzásadnější do budoucna, že vůči podnikatelům město neplánuje žádnou změnu v negativním slova smyslu. „Stále budeme vstřícní, nebudeme zvyšovat daň z nemovitosti. Zároveň drobní podnikatelé, kavárníci a restauratéři historicky u nás neplatí jakýkoliv poplatek za zábor veřejného prostranství, když například chtějí předzahrádku a podobně,“ dodává Hanza.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*