V nemocnici začala výstavba pavilonu operačních sálů a sterilizace

  •  

V teplické nemocnici v červenci začne výstavba pavilonu pro čtyři operační sály a sterilizaci. Jde o největší investici v areálu teplické nemocnice za deset let existence Krajské zdravotní, pod kterou nemocnice spadá.  Nové sály by měly být hotové do dvou let.

 

Nová budova pro operační sály vznikne v prostoru jižně od pavilonu F, v němž jsou soustředěny chirurgické obory, směrem k ulici Anglická. S chirurgickým pavilonem bude propojena spojovacím krčkem, dílčí úpravy proběhnou i v pavilonu F.

„Investiční náklady byly podle projektového rozpočtu 217,8 milionu korun včetně DPH, přičemž cena vzešlá z veřejné zakázky je 184,84 milionu. V současné době je zajištěno financování s využitím prostředků od Ústeckého kraje. Pořízení přístrojové techniky by mělo přijít dle projektu na dalších přibližně 53 milionů korun,“ uvedl Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní.

Je to poprvé během deseti let existence Krajské zdravotní, kdy se bude stavět něco nového. „Celé generace teplických lékařů čekaly na tento okamžik, protože stávající operační sály skutečně neodpovídaly moderním požadavkům a standardům. Chci poděkovat panu hejtmanovi a zastupitelům Ústeckého kraje, protože akce bude postupně financována za podpory jediného akcionáře Krajské zdravotní, kterým je Ústecký kraj,“ řekl generální ředitel Krajské zdravotní Petr Fiala.

„Teplická nemocnice je pro mě částečně citová záležitost: jednak jsem se tu narodil a moje maminka zde začínala jako zdravotní sestra právě na operačních sálech. Městu záleží, i když mu nemocnice nenáleží, aby měla dobré jméno, proto dlouhodobě spolupracuje s Krajskou zdravotní na zajištění přístrojového a dalšího vybavení. Budeme rádi, když nemocnice bude mít – i díky novým operačním sálům – ještě lepší renomé,“ řekl první náměstek primátora statutárního města Hynek Hanza.

Nyní mají lékaři v teplické nemocnici k dispozici deset operačních sálů, u čtyř z nich počítá Krajská zdravotní s dalším používáním i po realizaci výstavby nových sálů. Projekt počítá také s výstavbou 92 parkovacích míst pro osobní auta zaměstnanců, dvě z nich budou vyhrazena pro tělesně postižené. Díky tomu dojde k uvolnění parkovacích míst pro návštěvníky nemocnice přímo v jejím areálu.  


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*