V muzeu se dozvíte příběh jednoho teplického pekařství

  •  

Další vernisáž se chystá v Jízdárně teplického zámku (vstup hlavním vchodem). Už ve čtvrtek 3. listopadu v 17:00 hodin bude zahájena výstava Příběh jednoho pekařství.

Výstava přibližuje existenci a provoz pekařství a cukrářství v Teplicích – Šanově ve 20. a 30. letech 20. století. Pekařství se nacházelo v domě „Zum Abendstern“ čp. 306/15 v ulici U Kamenných lázní. V tomto domě je doloženo pekařství již v 70. letech 19. století. Brzy po roce 1900 se majitelem domu stala rodina Kaschikových, která zde provozovala svůj podnik až do 2. světové války. V červnu 1998 nabídla tehdejší majitelka domu Alžběta Parmová teplickému muzeu ke koupi soubor dochovaných předmětů z bývalé provozovny pekařství a předměty běžné potřeby rodiny Kaschikových.

„Teplické muzeum tak bylo obohaceno stovkami předmětů, ze kterých je uspořádána tato výstava. Vystaveny jsou rodinné a osobní doklady, vybavení bytu, oděvy a oděvní doplňky, předměty osobní potřeby, bytový textil, hry a hračky, sportovní potřeby a další – vše z majetku provozovatelů pekařství. Výstava bude v době vánoční doplněna o vánoční stromeček s vánočními ozdobami, taktéž z rodinného majetku,“ přiblížila Vlasta Tichá z teplického muzea s tím, že k výstavě je vydána brožura s vybranými prvorepublikovými recepty.

Vernisáž zahájí ředitelka teplického muzea Jana Ličková a kurátorka výstavy Pavlína Boušková, hudební doprovod zajistí známá teplická skupina Frajerky z galerky. Ti, co nestihnou vernisáž, jsou zváni na komentovanou prohlídku výstavy, která se uskuteční ve čtvrtek 8. prosince v 17:00 hodin. Vstupné je 50 korun. Samotná výstava potrvá do 12. února.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*