V Morizburgu bude Popelka kompletně v češtině

  •  

Na zámku Morizburg nedaleko Drážďan začíná v sobotu 7. listopadu obnovená výstava o populární vánoční pohádce Tři oříšky pro Popelku.


Pro milovníky této česko-německé pohádky z Čech mají pořadatelé vynikající zprávu. Výstava je dvojjazyčná, tedy nejen v němčině, ale kompletně i česky. Kurátor Steffen Retzlaff mluví česky, a tak mohl v archivech filmového studia Barrandov dohledat potřebná fakta. K výstavě vyšel i obsáhlý doprovodný sborník v češtině. Příprava výstavy přišla na půl miliónu eur a zůstane na Moritzburgu jako zimní expozice na příštích pět let.

Zámek Morizburg Foto: Jaromír Komárek
Zámek Morizburg Foto: Jaromír Komárek

Nová výstava zaujímá zhruba 450 metrů čtverečních v deseti zámeckých komnatách. Svým rozměrem je sice menší než výstavy předchozí, ale zato je zcela nově inscenována a přichází s úplně novou koncepcí. Všechny pokoje věrně zobrazují filmové scény a návštěvníci jsou zváni aby si vyzkoušeli roli Popelky. Pocítit, jaké to je tančit v sále s princem nebo být tyranyzovaná svou macechou. Hosté projdou také Popelčin les, kde si oblékla svůj lovecký kostým, podívají se do kompletně zrekonstruovaného podkroví sovy Rozálky a zjistí, jak získala zpět svůj střevíček. Venku je přístupná stáj Popelčina šimla Mikuláše.

Foto: Jaromír Komárek
Foto: Jaromír Komárek

Kolem sta exponátů je připraveno k obdivování, například původních pět plesových šatů i originální paruka zlé macechy. Hrdí jsou organizátoři také na model vodního hradu Švihov, který je postaven podle originálních záběrů z filmu. Hned na začátku výstavy přivítá návštěvníky sametově rudé předsálí kina, jako ve snu. Zde jsou všechny nedávné rozhovory s herci, nové informace a historky ze zákulisí. Prostřednictvím projekčního plátna nahlédneme i do zákulisí. Tam si mohou hosté vyzkoušet roli střihače ve virtuální střižně a nahrávacím studiu, samozřejmě s původními scénami a s originální filmovou hudbou.

Foto: Jaromír Komárek
Foto: Jaromír Komárek

Důležitý je také opravdový lískový oříšek, který každý návštěvník během výstavy získá ze zařízení velmi podobnému automatu, z něhož vypadávají kulaté žvýkačky. Oříšek je během prohlídky praktickým pomocníkem.

V zámeckém obchodu se suvenýry se dá koupit nová kniha k filmu a výstavě, celá v češtině.

INFORMACE O VÝSTAVĚ
Termín: 7. 11. 2015 až 28. 2. 2016
Otevřeno: denně 10:00 – 18:00
Pondělí ve zavírací den, výjimkou bude 28. 12. 2015
24. a 31. 12. 2015 otevřeno jen 9:00 – 13:00
Vstupné: 8 eur dospělý, 4 eura děti do 15 let, děti do 6 let zdarma
Rodinné vstupné: 2 dospělí a max. 4 děti do 15 let 16 eur, 1 dospělí a max. 2 děti do 15 let 8 eur

DOPRAVA Z ČR
Po dálnice A17 Praha – Dražďany na Dreieck Dresden-West, dále po dálnici A4 směr Berlín až na sjezd Dresden-Wilder Mann, pak pokračujte směrem na Moritzburgu až na velké parkoviště před barokním zámkem


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*