V ledvickém Infocentru zahájili adventní odpočítávání

  •  

V sobotu 1. prosince tak na všechny návštěvníky, hlavně ty menší, čekali Mikuláš, anděl a na první pohled hodně nabručený čert, který byl ovšem ve finále rovněž usměvavý a víceméně na děti i velmi hodný. Další čertík měl na starost vánoční dílničky a zbylí dva průvodci „v civilu“ vše ostatní. Tedy komentované vyhlídky z nejvyšší rozhledny v České republice či obsluhu kinosálu s 3D filmem a podobně. Zahájení Adventu v infocentru si nenechalo ujít celkem 115 dětí a dospělých.

Vánoční dílničky byly dalším počinem kreativního týmu průvodkyň a průvodců infocentra, jehož prostřednictvím společně s návštěvníky, hlavně s dětmi, všichni přivítali „adventní odpočítávání“ zbývajícího času do 24. prosince. Zatímco menší děti tvořily či si hrály v suterénu infocentra v moderním dětském koutku, který kombinuje vzdělání se zábavou, ty starší se mohly vydat s rodiči na komentovanou vyhlídku z nejvyšší rozhledny v České republice. Samozřejmě, že i ony si dříve nebo později nazdobily z modelářské hmoty pomocí vykrajovátek vytvořené vánoční ozdoby. Případně si namalovaly něco pěkného na připravené kulatiny s otvorem. I v tomto případě si tak domů všichni odnášeli dřevěnou vánoční ozdobu na stromeček vlastní výroby.

Dětem byl k dispozici i další výtvarný materiál a záleželo jen na jejich fantazii, co si z něj vytvoří. Domů pak odcházely s drobnými dárky, které jim nadělil hodný Mikuláš s andělem a čertem. Ten byl navíc definitivně smířen s tím, že žádné z dětí si do pekla tentokrát neodnese.

Ota Schnepp, ČEZ


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*