V Krupce se připojili k akci „Ukliďme Česko“

ilustr. obr.
  •  

Lidé, kterými není lhostejný pořádek ve svém okolí, se sešli také v Krupce a společně 18. dubna sbírali odpadky v rámci akce Ukliďme Česko. Výsledkem společné práce byla multikára naplněná všemožným odpadem.

Místní krupští organizátoři dobrovolného úklidu nezvolili okolí Prokopky náhodou. Jedná se totiž o pietní místo věnované obětem 2. světové války, zvláště pak 313 obětem pochodu smrti, který se na sklonku války uskutečnil v okolí Krupky.  Letošní slavnostní shromáždění k 70. výročí ukončení 2. světové války se koná ve čtvrtek 23. dubna od 10 hodin v Krupce Na Prokopce, kam je široká veřejnost srdečně zvána.

Cílem akce „Ukliďme Česko“ je nejen uklidit odpadky ve svém okolí, ale také zvýšit povědomí veřejnosti o ekologických otázkách a vyvolat celospolečenskou diskusi o nepořádku kolem nás. Loňský úspěšný ročník, který byl oceněn Ekologickým Oskarem, motivoval organizátory ze spolku  Ekosmák k pořádání dalšího ročníku v tomto roce. Dobrovolnická akce „Ukliďme Česko“ vychází z mezinárodně osvědčeného modelu „Let’s Do It!“. Tento typ úklidových akcí již proběhl úspěšně ve více jak 100 zemích za účasti 9 milionů dobrovolníků.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*