V Krupce mají novou knihu o historii

  •  

Novou publikaci o historii Teplicka si mohou po pořídit čtenáři. Týká se města Krupka a jmenuje se Krupka – cesty časem.

Jde o výpravné dílo, které popisuje minulost i současný život ve městě na úpatí Krušných hor. „Vyšlo v posledních dnech loňského roku a důvodem vydání byla touha místních nabídnout aktuální knihu, ve které by byly sepsány i novodobé události,“ uvedl zastupitel Rostislav Kadlec.

„Kniha vás provede celou dlouhou historií jak původního hornického města Krupky, tak i Bohosudova a dalších  dnešních městských částí, dříve samostatných obcí, až do současnosti,“ řekla její autorka Lenka Navrátilová, která pracuje jako propagační referentka krupského městského úřadu. Město také vydání knihy podpořilo. „Jsem velmi rád, že kniha spatřila světlo světa a velmi hezky zapadá do ostatních publikací, které Krupka vydala. Vím, že to nebylo jednoduché a děkuji její autorce a ostatním podporovatelům za obětavou práci,“ prohlásil starosta Krupky Zdeněk Matouš.

V Krupce vydali o svém městě v posledních několika letech dvě knihy. Šlo o výroční publikace. První z nich byla v roce 2012 věnována 60. výročí zahájení provozu lanovky a druhá roku 2013 vyšla ke 140. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů. Poslední dílo Krupka z cínu zrozená, které bylo věnováno Krupce od jejího vzniku po současnost, napsali Květoslava a Ludomír Kocourkovi spolu s Karlem Vilímem, avšak tato kniha vyšla již před dlouhými 11 lety.

Kniha je k dostání v informačním centru na městském úřadě.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*