V botanické najdete nový unikátní skalničkový skleník

  •  

Botanická zahrada v Teplicích se pyšní unikátem. Ke třem stávajícím expozičním skleníkům přibyl čtvrtý – skalničkový. Dnes byl slavnostně otevřen za účasti vedení města.

„Skalničkových skleníků moc v republice není, takže by to měla být další motivace navštívit naší botanickou zahradu. Jsem rád, že jsme se toho cíle dočkali a návštěvníci si budou moci prohlédnout i tuto unikátní flóru,“ řekl při slavnostním otevření primátor Hynek Hanza.

V novém skleníku jsou vysazeny choulostivé rostliny horských oblastí Evropy, Asie, Jižní Ameriky, Nového Zélandu, ale také ostrovní flóru z Kanárských ostrovů, Madeiry nebo z chilské poušti Atacama.

„Expozice je stavěna na vyvýšených stolech, které jsou mřížemi. Mříže tam jsou především proto, že jde o drobné velmi vzácné rostliny náchylné na poničení. Je to i ochrana rostlin proti nenechavým návštěvníkům, kteří by mohli nevhodnou manipulací rostliny poškodit,“ vysvětlil kurátor zahrady Jan Ptáček

K dispozici bude v rámci standartní prohlídky, na výši vstupného to mít vliv nebude,“ slibuje ředitel teplické botanické zahrady s tím, že jeho výstavba vyšla na zhruba osm milionů korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*