Tepličtí kriminalisté zajistili muže, který si v pronajatém objektu v klidu pěstoval konopí

  •  

Policisté z teplického Toxi týmu zadrželi muže, který na Bílinsku v pronajatém statku pěstoval od loňského roku s využitím speciální vzduchotechniky, osvětlení a hnojiv stovky rostlin botanického rodu konopí. Policisté při domovní prohlídce našli přes šest stovek květináčů se zbytky již sklizených rostlin.

Kromě nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy je podezřelý i z pojistného podvodu. V loňském roce měl pod vlivem alkoholu havarovat se svým autem, následně uplatnil pojistnou událost, při které oznámil, že auto řídil někdo jiný a neoprávněně mu tak byla vyplacena částka přes dvě stě tisíc korun. Muž, který může být odsouzen až k desetiletému trestu odnětí svobody, bude na soud čekat ve vazební věznici.

Na problémy si zadělal i majitel statku, který část objektu muži pronajal. Přestože prokazatelně věděl, že v jeho domě pěstuje konopí, což je v rozporu s platnou legislativou, nechal ho v „zahradničení“ pokračovat a jeho trestné činnosti nezabránil. Byl obviněn z přečinu nepřekažení trestného činu, za který mu hrozí až tříleté vězení.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*