Teplice mají schválený rozpočet

  •  

I přes koronavirovou krizi chystá v příštím roce město Teplice investice. V rozpočtu, který dnes na svém jednání schválili zastupitelé, se s nimi počítá.

„Město stále významně investuje. I v této nelehké situaci hodlá proinvestovat více než 410 milionů korun,“ řekl vedoucí finančního odboru Roman Jodas.

V příštím roce by město mohlo investovat do výstavby trolejbusové trati v ulicích Obránců míru, Maršovská, J. Koziny a Bohosudovská. Na některé tyto akce město využije dotace. V plánu je i projektová dokumentace venkovní koupaliště, výtah v Zahradním domě nebo investice do dalších oprav škol.

Návrh rozpočtu počítá s příjmy ve výši zhruba 1 miliardy korun a s výdaji 1,38 miliardy. Schodek rozpočtu bude uhrazen ze zdrojů minulých let. Neznamená to, že by se Teplice zadlužily, protože mají úspory z minulých let. Podle primátora Hynka Hanzy město nadále preferuje hospodaření bez úvěrů.

Méně peněz očekává radnice kvůli koronavirové pandemii. „Město Teplice je však na krizi připraveno a má dostatečné zdroje výpadky překlenout bez většího omezování výdajů díky svým finančním rezervám z minulých let. Ovšem ani ty nejsou bezedné a je třeba kalkulovat i do budoucna s ohledem na plánované velké investice města,“ dodává primátor Hanza s tím, že proto město investice preventivně posouvá a jejich realizace bude záviset na vývoji ekonomiky.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*