Teplice jsou přívětivé k rodinám i seniorům

Foto: teplice.cz
  •  

Město Teplice zvítězilo v nejvyšší kategorii soutěže „Obec přátelská rodině a seniorům 2023“, kterou v únoru vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Teplice byly v soutěži jediným zástupcem měst a obcí z Ústeckého kraje. Mezi vítěze bude letos rozděleno 16 milionů korun a z toho více než 1,2 milionu korun získajá lázeňské město na prorodinné aktivity.

Na slavnostním vyhlášení výsledků, které proběhlo v úterý 20. června v Praze, převzal primátor Teplic Jiří Štábl symbolický šek z rukou ministra Mariana Jurečky. „Troufale si dovolím říct, že díky ocenění v této soutěži víme, že projekty u nás v Teplicích jsou vedeny správným směrem a má cenu i nadále v tomto úsilí pokračovat. Potřeba projektů navíc vychází z opatření aktuálního komunitního plánu,“ řekl k ocenění primátor.

Projekt počítá s podporou Komunitního centra Kanape, které provozuje Senior Teplice. Díky finanční podpoře může Kanape rozšířit své aktivity, a oslovit tak více zájemců. Cílem pak je i nadále udržovat a podporovat prostor pro scházení seniorských spolků, jednotlivých seniorů a mezigenerační setkávání.

Další aktivity projektu budou zabezpečeny prostřednictvím Konzultačního centra pro rodiny, které vytváří spojovací článek mezi rodinami, školami a neziskovým sektorem. Centrum má za cíl podporu fungování rodiny jako celku i jejích jednotlivých členů v obecném mezigeneračním pojetí. Provoz centra zajistí Rybička Teplice.

Jednotlivá opatření projektu a na ně navázané aktivity obou center přispějí k bezproblémovému fungování seniorů, rodin a komunity, zkvalitnění rodinných a obecně mezigeneračních vztahů, předejdou ohrožení rodin a posílí jejich stabilitu a soudržnost. „Bez iniciativy a skvělých nápadů zástupců obou organizací by tento projekt nevznikl. Díky jim za to,“ doplnila koordinátorka projektu Jana Vágnerová. Aktivity projektu musejí být realizovány v průběhu roku 2023.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*