Teplice hodlají hodně investovat

  •  

Nejvýznamnější investiční akcí města Teplice má být v příštím roce zahájení výstavby zimního stadionu. Návrh rozpočtu, který v polovině prosince projednají zastupitelé, předpokládá, že na něj půjde 94 milionů korun.

Samotná rozpočet má být schodkový. Navrhované příjmy jsou 885 milionů korun, výdaje pak 1,193 miliardy korun. Neznamená to ale, že by se Teplice zadlužily. Chtějí rozpustit část uspořených peněz z minulých let, které se podle metodiky do příjmů nezapočítávají. Někteří zastupitelé dlouhodobě poukazují na skutečnost, že v rozpočtu zůstává noho peněz a bylo by vhodné je dobře investovat.

K tomu se Teplice chystají, protože zimní stadion není jedinou akcí. Významné investice, konkrétně 60 milionů korun, se má dočkat Aquacentrun Teplice. Peníze půjdou na vybudování dětského ráje. O deset milionů méně má pak jít na zateplení objektu ZŠ Buzulucká. Škola dostane i 16 milionů na hřiště.

Téměř 50 milionů korun má město v plánu poslat na investiční akce do kulturního domu. V plánu je zde například rozsáhlá rekonstrukce foyer. Město počítá ale i s nákupem dvou nových trolejbusů, rekonstrukcí několika ulic, investicí do botanické zahrady na skalničkový skleník nebo do sportoviště na Angeru.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*