Skláři přispěli na pořízení vozíku pro Kryštůfka

  •  

Rodičům malého Kryštofa, který se narodil předčasně s vrozenou vývojovou vadou hydrocefalus, předali tepličtí skláři příspěvek na invalidní vozík.

„Tatínek Kryštofa je naším dlouholetým zaměstnancem a pro AGC Flat Glass Czech je samozřejmostí pomáhat, proto jsme rodičům přispěli 10 tisíci korunami na invalidní vozík,“ řekl personální ředitel sklárny Libor Sehnal.

Vozík pro Kryštofa částečně hradí pojišťovna a s příspěvkem od AGC si jej rodiče mohou dovolit. Dvanáctiletý Kryštof se narodil s onemocněním, při němž dochází k nadměrnému hromadění mozkomíšního moku uvnitř lebky a mozku a které se zpravidla řeší neurochirurgickou operací – zavedením takzvaného šantu, tedy hadičky, která odvádí mozkomíšní mok. Má také levostrannou mozkovou obrnu a vývojově je na úrovni 18 měsíců až 3 let. Aby se dále vyvíjel, je nutné s ním pravidelně rehabilitovat a evokovat zdravé mozkové buňky.

Jednou z léčebných metod je Klim-Therapy. Bohužel, i když dětem terapie pomáhá nejen v pohybu, ale i mentálně, pojišťovna ji nehradí ani na ni nepřispívá. AGC proto před dvěma lety poskytla rodičům 50 tisíc korun, aby Kryštof mohl terapii podstoupit v lázních Klimkovice.

„Dvakrát do roka jezdíme s Kryštůfkem do lázní na různé terapie, které mu velice pomáhají. Není to vůbec levná záležitost,“ shodli se rodiče. Skláři pravidelně podporují handicapované či znevýhodněné už řadu let.

„Obdarování dětí, které potřebují naši pozornost a péči, je v rámci fungování společnosti už tradicí. Patří to k našim aktivitám, které demonstrují jednu z hlavních hodnot skupiny AGC, a tou je společenská odpovědnost. Teplice a naše sklárna k sobě patří už více než sto let. Bez obyvatel tohoto města by nebylo úspěchu naší firmy. Snažíme se, abychom k dobrému životu v našem městě přispívali i my. Třeba tím, že ulehčíme život některým z těch, kteří nemají na růžích ustláno,“ dodal Libor Sehnal.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*