Seriál Milada odstartuje cyklozávod

  •  

Sportovních akcí není nikdy dost. Přes prodělanou krizi je už nyní jasno, že ani v letošním roce nepřijdou lidé o závody oblíbené rodinné sportovní série Milada Tour. Podle ředitele seriálu cyklistických a běžeckých klání Michala Neustupy se účastníci mohou těšit na i řadu novinek, které odtajní postupně.

Blíží se další ročník oblíbené série závodů Milada Tour. Jak hodnotíte ten uplynulý?

Každoroční hodnocení necháváme v rámci různých dotazníků a zpětných vazeb primárně na účastnících. Z dotazníků nám vyšlo, že lidé byli z našich závodů nadšeni a 99 procent sportovců se chce znovu vrátit. I za nás organizátory můžeme být spokojeni.

Závody na Miladě pořádáte letos už osmým rokem. Jak náročná je organizace tak velkého sportovního podniku?

Náročnější než si lidé myslí. Není to zdaleka jen o tom jediném závodním dni. Těch příprav a činností před i po závodech je obrovské množství. Přiznám se, že v průběhu roku už jsme měli celkem krizi a přemýšleli jsme dokonce o tom, zda má ještě vůbec smysl pokračovat dál. Všechno ale změnil poslední závod, který se povedl, podpořili nás sportovci, blízcí i partneři. Dostali jsme novou chuť.

Je zájem mezi sportovci stále veliký nebo cítíte, že spíš stagnuje?

V roce 2023 jsme zaznamenali mírný nárůst účastníků. Vnímám, že lidé se ke sportu znovu vrací a očekáváme, že bychom se brzy měli vrátit z hlediska zájmu na čísla před pandemií koronaviru. Vše samozřejmě záleží na tom, jak budou lidé s našimi závody spokojeni.

Jaké máte pro letošní ročník plány? Na co nového se mohou lidé letos na Milada Tour těšit?

Chtěli bychom se zaměřit na ještě kvalitnější zázemí, zvýšit sportovní kvalitu a přilákat i sportovce z jiných koutů Česka. V rámci doprovodných aktivit připravujeme ve spolupráci s partnery nové aktivity, které na našich akcích nikdy nebyly. Vše odhalíme postupně do začátku jara.

Termíny jednotlivých závodů ale už prozradit můžete?

Registrace spustíme s velkou pravděpodobností v průběhu února. Termíny už máme potvrzené. Sezonu odstartuje 4. května Cyklozávod, na který naváže 8. června Milada Run. V prosinci pak seriál uzavře 14. prosince Winter Milada Run.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*