Selesiáni byli na exkurzi v televizi

  •  

Na podzimní prázdniny jsme si pro děti, v našem salesiánském teplickém centru, připravili třídenní výlet do Prahy. Cesta vlakem proběhla bez komplikací a už při cestě užili spoustu legrace. Po příjezdu do Prahy jsme se ubytovali v Salesiánském centru v Kobylisích a šli jsme na večeři. Po večeři jsme se vydali na prohlídku Prahou. Rozdali jsme fotoaparáty a videokameru, děti se do role fotografů a kameramanu vžili a fotili co to šlo.

Nejvíce se jim líbil Karlův most. Po celém dni cestování byla pro některé děti procházka docela dlouhá, ale zvládli jí. Druhý den po snídani jsme se vypravili do Aquapalace Praha, kde jsme strávili celý den. Měli jsme dostatek času na všechny atrakce včetně laser show.  Dětem se akce velice líbila. Třetí den jsme po snídani vyrazili  na prohlídku České televize.  Připravili si tam pro nás krátké vyprávění a dva filmy o historii České televize.

Následovala prohlídka jednotlivých studii a kulis, to vše s komentářem a informacemi ze zákulisí. Dostali jsme se i na natáčení kouzelné školky, kde jsme mohli v tichosti sledovat, jak se tento pořad točí. Po natočení závěrečné scény se děti vyfotili s paní Magdalenou Reifovou.  Nakonec jsme si mohli vyzkoušet práci s televizní kamerou, číst zprávy, tak jako opravdový moderátoři.

Jiří Čonka

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*