Rekonstrukce Živého domu jde do finále

  •  

Už je to 11 měsíců, co přibližně 50 dělníků ze stavební firmy usilovně pracuje na přeměně staré ruiny v Hlávkově ulici v Živý dům. V posledních dvou měsících došlo na budově k opravdu výrazným vizuálním změnám, kterých si zajisté všimne každý kolemjdoucí.

Nejen, že dům se již pyšní novou fasádou a okny, ale i vnitřní prostory jsou téměř hotové. Přízemní patro, které bude sloužit především dětem, mládeži, rodinám a školám, je rozděleno do jednotlivých učeben i kanceláří, a chybí dodělat poslední detaily. První patro, do kterého se přesune salesiánská komunita ze Zámeckého náměstí, už vypadá také velmi slibně. Dělníci nyní pracují na výstavbě výtahové šachty, na kterou salesiánům přispěl také Ústecký kraj. Ta má zajistit bezbariérovost objektu. Budova bude mít také krásné vstupní foyer, které všechny budoucí návštěvníky i klienty svou atmosférou a designem určitě nadchne. Poslední patro, které bude sloužit jako zázemí pro ředitelku střediska paní Vendulku Drobnou a administrativní i technické pracovníky, je zatím připravené na stavební úpravy, nicméně finance na jeho dokončení salesiáni stále shánějí.

Rekonstrukce objektu teď nabrala neskutečné tempo, a každý dnem, ne-li hodinou se mění. Dům je veřejnosti stále z bezpečnostních důvodů uzavřen, ale salesiáni již aktivně pracují na přípravě jeho slavnostního otevření, které by mělo proběhnout v červnu 2024. Kromě dlouho očekávaného spuštění provozu, se příznivci mohou těšit také na prohlídky domu, které s největší pravděpodobností budou probíhat během letních prázdnin.

Pavlína Mašková, Salesiánské středisko Štěpána Trochty


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*