Registrace na očkování začíná. Podívejte se, jak postupovat

  •  

V první vlně se do registračního systému na očkování proti covidu-19 mohou přihlásit od pátku 15. ledna hodin všichni senioři starší 80 let.

Zaregistrovat se bude možné zde (registrace bude spuštěna 15. ledna v 8:00). Zpřístupní se také přes adresu registrace.mzcr.cz. Pro seniory, kterým nevyhovuje registrace po internetu, slouží telefonní linka 1221.

Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného systém umožňuje, že za seniora registraci udělá někdo jiný. Může to být rodinný příslušník, praktický lékař, nebo asistent na lince 1221. Neměl by být problém, když  člověk pro první ověření použije vícekrát stejné telefonní číslo.

V registraci zájemce vyplní telefonní číslo, pak přijde PIN. Při rezervaci je nutné vyplnit formulář o věku, zaměstnání a případných nemocech. Systém na základě těchto údajů vyhodnotí, jakou má zájemce prioritu. Následně dostanou PIN 2 pro vstup do rezervace. Registrace a rezervace nemusí proběhnout ve stejném termínu. Záleží na tom, kolik je volných očkovacích termínů. Termín druhé dávky se pak vytvoří automaticky.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*