Ředitel botanky ve výběru mladých osobností magazínu Forbes 30 pod 30

  •  

Do výběru magazínu Forbes 30 pod 30 se dostal i ředitel Botanické zahrady Teplice, Petr Šíla. Porota u něj ocenila především jeho schopnost zavádět moderní, netradiční postupy v rozpočtovém sektoru.  Každý rok se v magazínu pravidelně objevují osobnosti s výjimečným talentem a potenciálem měnit věci k lepšímu, kterým v den vyhlašování nebylo ještě 30 let.

Kromě toho, že už pátým rokem řídí třetí největší botanickou zahradu v zemi, jako zastupitel se podílí i na řízení města a snaží se dostat nedaleké osecké zahrady na seznam UNESCO. Vedle toho prosazuje, aby se z Krušných hor stal národní park. V neposlední řadě jako předseda spolku Trautzlova umělecká společnost podporuje a rozvíjí autentickou kulturu v Česku. Mezi významné události, za kterými v minulosti stál, patří například organizace oslav českého předsednictví v Radě EU v Římě.

Jako řediteli zahrady se mu podařilo nastartovat spolupráci s městem Teplice v oblasti zeleně, obnovit česko-německé vztahy, zdvojnásobit celkovou návštěvnost, zavést umělou inteligenci do fungování organizace, zážitkové večery a využít tak mladých talentů z nedaleké hotelové školy. Pod jeho vedením se chystá nový koncept rozvoje zahrady na další roky. V roce 2022 se stal osobností Ústeckého kraje v oblasti kultury, nedávno pak kandidátem do Rady Českého rozhlasu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*