Primátorem je Štábl, náměstci jsou nově tři

  •  

Novým primátorem Teplic byl na dnešním ustavujícím zasedání zastupitelstva zvolený dosavadní náměstek Jiří Štábl z ANO 2011. Nový primátor poděkoval po svém zvolení za důvěru, jak zastupitelům, tak svým voličům. „Cítím naprosto zásadní odpovědnost vůči městu, jeho občanům a věřím, že stejné pocity mají i kolegové zastupitelé, tím víc, každý člen současné koalice a jsem připraven věnovat veškerý svůj čas věnovat práci pro město,“ řekl po svém zvolení primátor Jiří Štábl a dodal, že si je vědom, že přebírá vedení města v ne příliš přející době.

Prvním úkolem nového vedení města je schválení rozpočtu na příští rok. „Teplice jsou silné, ekonomicky zdravé, občansky vybavené kulturní město, které má prostředky na další zásadní investice do projektů, které v následujícím období výrazně zkvalitní život našich obyvatel,“ dodal primátor Štábl.

Jiří Štábl střídá v čele města Hynka Hanzu z ODS, který se stal jeho náměstkem pro oblast dopravy kultury a sportu a životního prostředí. Dalšími náměstky jsou Monika Peterková (ODS s TOP 09) pro oblast školství a Tomáš Hadviga (ANO 2011) pro oblast městské hromadné dopravy. Dalšími členy Rady města jsou Petr Najman, Ondřej Hampejs oba z ODS s TOP 09. Vladimír Kossakowski, Petr Kohout a Eliška Tomášková z ANO 2011. Devítičlenná rada města tak bude složena z pěti zástupců ANO 2011 a čtyř zástupců koalice ODS spolu s TOP 09. Teplická koalice ANO 2011 s ODS spolu s TOP 09 má v sedmadvacetičlenném zastupitelstvu sedmnáct mandátů.

Na dnešním jednání zastupitelstva bylo zvoleno i vedení a obsazení výborů. Finanční výbor povede Jan Hadraba z ODS spolu s TOP 09. Kontrolní výbor povede Jakub Mráček z Volba pro! Teplice. Výbor pro dopravu, dotace a smart city povede Adam Souček z Volba pro! Teplice.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*