Potíže v autobusové dopravě dál přetrvávají

  •  

Ani po dvou týdnech nefunguje linková autobusová doprava zajišťovaná Ústeckým krajem tak, jak by měla. Od nového roku kraj zavedl integrovanou dopravu, která umožňuje přestupovat ze spoje na spoj s jedinou jízdenkou. V rámci zavedení nového systému vstoupil v platnost také nový jízdní řád a nový způsob počítání ceny jízdného. Spolu s tím mají řidiči v nových autobusech také nové strojky na jízdenky. Právě jízdní řády a nové pokladny způsobily nejvíce problémů. Na Teplicku, kde dopravu zajišťuje společnost Arriva, situaci zkomplikovaly ještě personální problémy společnosti.

V prvních dnech fungování nového jízdního řádu se cestující museli vyrovnávat se značným zpožděním. Někde autobusy vůbec nevyjely. Na mnoha linkách se situace uklidnila, jinde jezdí autobusy se zpožděním dál. Příkladem může být například linka Petrovice – Ústí nad Labem – Úštěk. „Dřív to od nás jezdilo jenom do Ústí. Když to teď prodloužili až do Úštěka, hlavně ráno bývají autobusy hodně zpožděné,“ řekla nám cestující z Petrovic.

Také problémy s novými pokladnami leckde dál setrvávají. „Řidičovi zase nešla vytisknout jízdenka. Tak mi řekl, ať mu dám dvacku a jdu si sednout. Správně jsem měl zaplatit 30 korun,“ řekl nám muž, který jel z Teplic do Ústí nad Labem.

Ústecký kraj minulý týden slíbil, že potíže během několika dnů vyřeší. To se ale nepodařilo a tak kraj oznámil, že na některých linkách dojde ke změnám v jízdních řádech, aby nedocházelo ke zpoždění. Změny by měly začít platit od 1. března.

Redakce ŽU a ŽT

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*