Poslední letošní projekce KineDoku

  •  

V Clubu Božák  se uskuteční poslední z šesti projekcí dokumentů KineDok v Teplicích. Ve čtvrtek 24. listopadu od 20:00 hodin se můžete se těšit na snímek Medvědí ostrov, který vás zavede na dobrodružný výlet do zasněžené norské krajiny. Tři bratři natočili tento dokument o svém adrenalinovém tripu na jednom z nejstudenějších ostrovů na světě s cílem pořádně si zde zasurfovat.

Výlet začínají na běžkách v širé zasněžené krajině. Každý za sebou táhne přeplněné sáně se surfem. Sněhová vánice je šlehá do obličejů, zatímco připravují své noční ležení. Druhý den se vydají na moře čelit vlnám, které před nimi ještě nikdo nepokořil. Ale jeden z bratrů musí zůstat na břehu, držet hlídku s puškou v ruce a chránit ostatní před jedním z největších predátorů ostrova, ledním medvědem.

Po promítání budete mít možnost debatovat s Weny Žižkovou, studentkou, nadšenou horalkou, objevovatelkou a sportovkyní. Norsko jí přirostlo k srdci během několika studijních a turistických výprav po téhle drsné a zároveň krásné zemi.

Vstupné je dobrovolné.

Podrobný program naleznete na webu: www.kinedok.net nebo Facebooku: KineDok Teplice.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*