Oprava nádraží začne ještě letos

  •  

Unikátní historická nádražní budova by měla projít zásadní proměnou. Správa železnic, jako její vlastník loni vypsala výběrové řízení na první etapu rekonstrukce za 279,5 milionu korun, která zahrnuje rekonstrukci střechy a fasády výpravní budovy a I. nástupiště.

V únoru na veřejnost pronikla informace, že se rekonstrukce kvůli nedostatku peněz znovu odkládá. To se nepotvrdilo, přípravné práce pokračují. „Správa železnic je před podpisem rozhodnutí o zahájení stavby,“ potvrdil po jednání s ministrem dopravy Martinem Kupkou primátor Teplic Hynek Hanza. „Podle informací ze strany Správy železnic je vše na dobré cestě k zahájení stavby ještě v letošním roce,“ upřesnil Hanza.

Celkem by rekonstrukce nádražní budovy v Teplicích měla stát 954 milionů korun. Vedení města se už dříve vyjádřilo, že pracuje na studii na revitalizaci okolí nádražní budovy. Ta má za cíl najít využití historicky chráněné budovy, propojit území před a za nádražím s centrem města a s lázeňskou zónou a také zklidnit před nádražím dopravu.

„To nádraží už čeká dlouho na to, aby bylo zase krásnou stavbou jako před 150 lety nebo aby minimálně vypadalo lépe. V dubnu by měla začít další projektová fáze, která má v ulicích Na Hrázi, Hrázní a částečně ve Vrchlického ulici naplánovat opravy komunikací, chodníků, zastávkových zálivů včetně zakomponování cyklodopravy. I tady budeme chtít prvky takzvané zelenomodré infrastruktury, to znamená prvky, které zadrží a v místě využijí veškerou srážkovou vodu,“ dodal Hynek Hanza s tím, že tyto úpravy by měly časově navazovat na rekonstrukci výpravní budovy.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*