Očkování bez registrace? Nově i ve Fontáně v centru Teplic

  •  

Tak zvané walk-in očkovací centrum – tedy místo pro očkování bez předchozí registrace – začne fungovat v úterý 7. prosince v nákupním centru Fontána na teplickém náměstí Svobody. Otevřené bude v úterý a ve čtvrtek od 9:00 do 17:00 hodin.

„V pondělí se v bývalém turistickém informačním centru na Benešově náměstí podařilo při akci místních sdružení Českého červeného kříže a ústecké Masarykovy nemocnice oočkovat víc než 500 lidí. Část tvořili ti, co se nedokázali registrovat a k očkování se dostali vůbec poprvé. A vzhledem k tomu, že takových lidí je zřejmě víc, a zájem byl i v jiných místech, vyvolali jsme jednání s teplickou nemocnicí a zástupci Českého červeného kříže k vytvoření stálého místa pro očkování neregistrovaných. Podpoříme tím proočkovanost lidí z celého Teplicka a uvolníme tím i kapacitu v teplické nemocnici,“ vyjádřil se náměstek teplického primátora Jiří Štábl.

„Pro lidi je důležitá dostupnost očkovacího místa a my jsme chtěli najít prostor v centru města. S majitelem nákupního centra Fontána jsme proto vyjednali místnost, která bude komfortnější než naše bývalé informační centrum jak pro zdravotníky, kteří budou mít lepší zázemí, tak pro zájemce o očkování,“ vysvětlil primátor Hynek Hanza umístění očkovacího centra.

Očkování v nákupním centru Fontána bude pro neregistrované zájemce. Registrovaní budou i nadále docházet do teplické nemocnice a je důležité, aby dodržovali termín očkování, ke kterému se registrovali. Pokud by ze závažných důvodů potřebovali využít očkování bez registrace v nákupním centru Fontána, je potřeba termín v nemocnici odregistrovat, aby nedocházelo ke zbytečnému blokování kapacit v nemocnici.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*