O mladé fotbalisty se postará akademie

  •  

Mladí talentovaní fotbalisté z Ústeckého kraje dostanou od příštího školního roku možnost trénovat na fotbalové akademii pod patronací Fotbalové asociace ČR.

Akademie bude fungovat na Základní škole Edisonova v Teplicích. Dohodla se na tom asociace spolu s Ústeckým krajem a městem Teplice. „Jsme rádi, že po jednáních s krajem a krajským městem jsme dospěli k dohodě, že nejlepším místem budou Teplice, kde má fotbal velkou tradici,“ uvedla náměstkyně teplického primátora Radka Růžičková.

Generální sekretář asociace Tomáš Řepka upozornil, že akademie rozhodně nebude jen pro teplické hráče. Fungovat zde bude internát. „Určitě zde budou hráči z Ústí, Chomutova, Mostu a dalších měst,“ uvedl.

Akademie bude fungovat pro hráče, kterým je 14 a 15 let, budou tedy navštěvovat sedmou až devátou třídu. „První ročník budeme vybírat z krajského výběru, který funguje již dva roky,“ uvedl trenér Tomáš Heidenreich. Mladí fotbalisté pak budou míst speciální tréning, stravu, péči fyzioterapeuta nebo třeba psychologa. Budou se ale muset i dobře učit.

Ředitel ZŠ Edisonova Vladimír Mašek uvedl, že fotbalisté budou navštěvovat sportovní třídu, ale vlastní by měli jen v případě, že by jich bylo dost. „Již několik let máme dohodu o sportovní třídě s FK Teplice, nebude to tedy něco nového,“ vysvětlil. Dodal, že třída bude smíšená, navštěvovat ji budou i dívky.

Cílem akademií, kterých bude příští rok v Česku sedm, je vychovávat fotbalové talenty a připravovat je na reprezentaci. „Doufám, že během pár let uvidíme některé naše absolventy sbírat úspěchy s reprezentací,“ uvedl hejtman Oldřich Bubeníček. Podle něho může akademie k fotbalu přitáhnou nové zájemce.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*