Nordians Teplice a sezóna 2016

Zdroj: Nordians Teplice
  •  

Po ukončení sezóny 2015 se teplický tým amerického fotbalu Nordians zaměřil na posílení kádru, a tak měli zájemci hned několik příležitostí vyzkoušet si tento adrenalinový sport a stát se právoplatným členem Nordians.

Celkové číslo se po všech náborech vyšpalhalo až na necelých 50 lidí. Zimní přípravu tým trávil v tělocvičně, kde zapracoval především na fyzičce, nechyběla ani pravidelná návštěva posilovny. Součástí přípravy je i teoretická část, kde se mimo jiné promítají videa ze zápasů. Zázemí pro výuku se podařilo domluvit přímo v útrobách stadionu FK Teplice.

Od začátku března se tým přemístil opět na venkovní hřiště, kde piluje taktiku na nadcházející sezónu. Všechna domácí utkání odehrají Nordians ve sportovním areálu na Angeru. První v pořadí je už 2.4., kdy se tepličtí Seveřané postaví Žralokům z Třince. Celkově čeká tým v základní části šest zápasů, poté se dva nejlepší utkají ve finále o Iron Bowl.

Konečný počet hráčů, jež má trenér pro tuto sezónu k dispozici, činí 35. Před samotným zahájením soutěže čeká Nordians soustředění, které by mělo tým ještě více stmelit a zároveň si tam mohou hráči svými výkony říct o místo na zápasové soupisce. Po ligové premiéře z minulého roku mají Nordians větší ambice, nasbírané zkušenosti chtějí zúročit i proti papírově silnějším soupeřům. V letošním ročníku české ligy amerického fotbalu budou postupně čelit finalistům své divize z minulého roku, týmům z vyšších divizí i houževnatým nováčkům.

Fanoušci se tedy mají na co těšit i díky tomu, že Nordians jsou zvyklí bojovat vždy až do samého konce, bude to zaručeně velká podívaná. Tým se těší na podporu domácího publika, kromě samotné hry nabízí i doprovodný program, občerstvení a stánek fanshopu Nordians. Děkujeme všem, kteří nám jakkoli pomáhají s rozvojem tohoto sportu na našem území. Budeme i nadále dělat maximum pro čest města Teplice.

Prášek Petr, Coach Nordians Teplice

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*