Neziskové organizace se mohou ucházet o 300 tisíc korun

  •  

Cena Nadace Vodafone Rafael spojená s částkou 300 tisíc korun bude poprvé udělena v pražském Kongresovém centru 28. března. Ucházet se o ni mohou ale už jen do 17. února neziskové organizace či sociální firmy, které využívají informační a komunikační technologie inovativním způsobem ke zlepšení kvality života lidí se zdravotním postižením.

„Věříme, že technologie a využití internetu mohou významným způsobem pomáhat v integraci a asistenci lidem, žijícím s hendikepem, a to v daleko větším měřítku, než je tomu možné u tradičních asistenčních služeb, které technologie nevyužívají,“ říká o nové ceně ředitel pořádající nadace Ondřej Zapletal.

Oceněny mohou být projekty, které již přinášejí užitek většímu počtu uživatelů (minimálně 500) nejméně po dobu půl roku. Cena nadace Rafael za ICT inovace pro důstojnější život lidí se zdravotním postižením by měla přispět k rozšíření uživatelské obce oceněného projektu, kromě toho nadace deklaruje možnost podpořit v budoucnu ještě další vývoj řešení či zvýšení jeho společenského dopadu.

O cenu se mohou ucházet neziskové organizace, nebo sociální firmy. Tím se míní firmy, které se veřejně hlásí k sociálnímu podnikání, nerozdělují svůj zisk, zveřejňují vlastnickou strukturu a výroční zprávy.

Lhůta k podání přihlášek je 17. února 2015. Povinným doplňkem přihlášky je video o rozsahu jedné až tří minut, ve kterém přihlašovatel přiblíží podstatu řešení.

Právní podmínky Ceny Nadace Vodafone Rafael, formulář žádosti i přihláška se nacházejí na

Kontakt:
BMI sdružení
Jaroslav Winter
winter@brezen.cz


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*


*